Deník - ročník 2017

Zápis z 26.08.2017

Všechno jednu končí. Ale kdyby nekončilo, nemohlo by začít něco nového. I přes to se dnešní den neobešel bez slz. Děkujeme za skvělé dny, které jste nám všichni pomohli tvořit a těšíme se na vás zase za rok ;)

Zápis z 25.08.2017

Dnes jsme již konečně mohli pořádně slavit! Rumburak je napraven, Arabela je zpět se svojí královskou rodinou a říše pohádek je zachráněna. Proto jsme si dopoledne mohli v klidu otevřít obchůdky a provozovat tetovací a kadeřnické salóny, zkoušet štěstí v kostkách nebo jen nakupovat a prodávat drobnosti. Odpoledne se konala karnevalová zábava zakončená poutí na které bylo možné navštívit spoustu soutěží a vyhrát spoustu sladkých odměn. Nakonec jsme se všichni pobavili na diskotéce a unavení odešli spát.

Zápis z 24.08.2017

Dnes byl Den s velkým "D". Konečně jsme se vydali hledat Arabelu. V první části cesty jsme se vydali po stopách prince Bajaji, prince Halamíčka a Otesánka, kteří nás nakonec prozkoušeli v dovednostech, jenž jsme se v průběhu celého pobytu v pohádkové říši naučili. Jednalo se například o umění poskytnout první pomoc nebo třeba o dovednost zdolávat lanové překážky. Po splnění těchto úkolů jsme obdrželi mapu. Ta nás zavedla do letního sídla Rumburaka. My ho porazili, a díky lektvaru od čarodějnice jsme ho převedli zpět na naši stranu. Hned po té nás dovedl do svého hradu, kde věznil Arabelu a my ji díky kouzelným prstenům, které nám Rumburak laskavě věnoval, vysvobodili a navrátili ke králi Hyacintovi. Večer jsme se sešli u ohně, zazpívali si a zasedli k soudu. Většina obžalovaných byla zproštěna viny, a tak jsme nakonec šli všichni v poklidu spát.

Zápis z 23.08.2017

Ráno nás vzbudila zlá macecha posílající Marušku pro jahody. Hned jsme věděli, že se nacházíme v pohádce O dvanácti měsíčkách. Dopoledne proběhlo poklidně, ale odpoledne se konal fotbalový zápas mezi dospělými a dětmi. Byl to vyrovnaný boj, ve kterém obě strany prokázali jak svoje odhodlání, tak i zdatnost. Večer byl zakončen zpěvem. V pěvecké soutěži vyhrála Daniela Neoralová. Nyní již všichni uleháme na kutě, abychom se pořádně vyspali na zítřejší výpravu na záchranu Arabely.

Zápis z 22.08.2017

Dnes jsme se dostali do pohádky O Budulínkovi. Rumburak zase pokazil pohádku a tentokrát nám i poslal vzkaz, že nám znemožnil návrat domů tím, že rozstříhal kouzelný plášť, který jako jediní otevře dveře z pohádky do říše lidí. Budulínkova liška nám však nabídla pomoc, a tak máme několik kusů pláště nalezených. Vigo se je pokusí dát do kupy a bude nás informovat, jak se mu to daří.
Na večerní hodině pravdy se všem podařilo splnit zadané úkoly. Jejich přání budou tedy vyplněna.

Zápis z 21.08.2017

Dnešek se již od rána nesl v duchu olympijských her. Čaroděj z pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký nás totiž chtěl vyzkoušet, jestli jsme připraveni na boj s Rumburakem. Když ho přesvědčíme, že jsme, tak nám určitě pomůže, protože je to jeho odvěký rival. Večer si všichni obyvatelé pohádkové říše vyzkoušeli, jaké je to procházet se lesem sami a bez přítomnosti kouzelného slunečního světla. Nikdo se neztratil a všem se tato zkušenost líbila.

Zápis z 20.08.2017

Dnešní den se nesl v duchu Červené Karkulky. Hned ráno jsme od ní dostali výbornou bábovku, na které jsme si všichni pochutnali. Přes den všechny pohádky dokončili střelecký výcvik, a tak jsou všichni připraveni na zítřejší olympijská klání. Večer se všichni odreagovali na společné taneční zábavě a příjemně unavení odešli spát.

Zápis z 19.08.2017

Tak jsme vyrazili na cestu! Poutníkům se podařilo s náhodnými pocestnými směnit své perly od Viga, čaroděje první kategorie, za předměty charakterizující jejich pohádku. Tím splnili Vigův úkol. Na cestě se posilnili kotlíkovým gulášem, který si sami připravili. Do tábora se vrátili plni zážitků a dojmů. Večer jsme hledali nejkrásnějšího a nejšikovnějšího a nejsympatičtějšího ... no prostě toho nej prince. A nalezli jsme! Stal se jím Ondřej Kubíček.

Zápis z 18.08.2017

Po probuzení jsme zjistili, že jsem se ocitli v říši Popelky. Běhal kolem nás princ s jedním střevíčkem v ruce a hledal dívku, které by padl, protože se do ní zamiloval. Po zbytek dne pokračoval včerejší lanový výcvik, který ke konci dne úspěšně absolvoval každý návštěvník pohádkové říše. Na nástupu nám Vigo, čaroděj první kategorie, konečně oznámil, že našel způsob, jak zdolat Rumburakova ochranná kouzla. Ovšem potřebuje, abychom z okolních království získali určité artefakty vztahující se k našim oddílovým pohádkám. Protože chceme Arabelu zachránit, tak jsme souhlasili a zítra vyrážíme na cestu!

Zápis z 17.08.2017

Dnešek začal tanečkem s Červenou Karkulkou, čekal nás náročný den - 5., 6. a 2. oddíl absolvoval lanový výcvik, který nás má zocelit než vyrazíme na Rumburakův hrad, abychom získali zpět Arabelu. Večer jsme volili nejkrásnější dívku pohádkové říše a přitom vyzpovídali Sněhurku a Mařenky, které byly v porotě. Nejkrásnější a nejšikovnější dívkou říše pohádek se stala Klára Klíčová.

Zápis z 16.08.2017

Po snídani jsme zjistili, že se nám vrátil náš král Hyacint I. a nejenže s sebou přivedl Viga, čaroděje I. kategorie, ale také donesl mapu království pohádek, kterou nám slíbila Šípková Růženka. Dále také nalezl místo, kde jsou ukryty tajné informace k nalezení Rumburakova hradu. Rozhodli jsme se, že mu pomůžeme. Informace byly chráněny Rumburakovými krkavci, ale to nám nezabránilo získat dostatek indicií, díky kterým Vigo přišel na to, kde se Rumburakův hrad nachází. Bohužel má ale Rumburak kolem svého hradu silná ochranná kouzla, přes která ani Vigo nedokáže proniknout, a tak čekáme, až Vigo kouzla odstraní a trénujeme se v různych zdatnostech.

Zápis z 15.08.2017

Ráno nás po budíčku přivítala Šípková Růženka a její princ, kteří nám slíbili kopii jejich mapy pohádkové říše, ale né zadarmo. Museli jsme jim předvést jejich oblíbenou hru Člověče nezlob se!
Na večerním nástupu Jeníček s Mařenkou odběhli hledat našeho krále, který se na nástup nedostavil, a místo toho našli kouzelnou krabičku, ze které se vyklubala televize. V ní jsme uviděli pana Majera, jak vypráví pohádku O Zlatovlásce. Jenomže tato pohádka byla nějaká popletená a hlas nám zněl nějak povědomě. Ano, byl to Rumburak! A zkazil nám pohádku. Co s tím uděláme? To vyřešíme, až nalezneme našeho krále Hyacinta I.

Zápis z 14.08.2017

A zase je to tady! Dnešek je památným dnem, kdy jsme se opět všichni šťastně shledali po roce na Brumově. Standardně jsme se přivítali a nafasovali deky a povlaky na polštáře. Po poledním klidu přiběhl pan Majer a přinesl zvoneček! Když na něj zazvonil, zčistajasna se objevil Rumburak, čaroděj II. kategorie z říše pohádek a nabídl se, že nám splní jedno přání. Pana Majera, jako vypravěče pohádek, hned napadlo, že bychom se mohli do říše pohádek podívat. Rumburak se zamyslel a po chvíli prohlásil, že dostat nás tam všechny nebude lehké, ale když mu dáme dostatek času, tak to nebude problém.
A jak řekl, tak se stalo. Kouzlo, které vytvořil, krapánek odcestovalo, ale nakonec se nám jej podařilo najít a s jeho pomocí se dostat do říše pohádek.
Přivítal nás sám král Hyacint I. a pohostil nás přímo královsky.
Co se ovšem nestalo! Rumburak si usmyslel, že se Arabela, králova dcera, stane jeho ženou. Arabela byla zásadně proti, a tak ji Rumburak unesl. Král Hyacint si nevěděl rady, ale Rumburakova kolegyně čarodějka se nám rozhodla, ze zištných důvodů, pomoci. Bohužel zatím stále nevíme, kam Rumburak Arabelu odnesl. Protože byl král velmi zarmoucený, rozhodli jsme se jej trochu potěšit zpěvem. Na hledání Arabely však musíme být odpočatí a tak jsme zazpívali pár písniček a šli na kutě.

Zápis z 10.06.2017

Dnes jsme pro vás stavěli táborové městečko. Doufáme, že se těšíte na tábor stejně jako my :)