Deník - ročník 2016

Zápis z 27.08.2016

Všechno jednou končí. Stejně tak končí i letošní táborové dobrodružství. Ragnarok byl zažehnán, Loki napraven a všechno bylo náležitě oslaveno. Odin všechny oddíly bohatě odměnil a pochválil. Ráno si všichni sbalily zavazadla, čekali na rodiče a loučili se. Doufáme, že se s Vámi uvidíme zase další rok !

Zápis z 26.08.2016

Oslavy! Po získání kladiva a vyhnání obra z vesnice nás už žádné zlo nečeká. Obr s sebou přinesl dar, který zastíní všechno zlo. Dostal jej Loki, nic nám od něj už tedy nehrozí. Dnes je den oslav. Fotbal, karneval a na konec prodloužená diskotéka! Všichni si užívají a slaví poslední den našeho dobrodružství.

Zápis z 25.08.2016

Museli jsme absolvovat velmi dlouhou cestu. Trnitou, přes hory, přes údolí. Pro umožnění Thorova plánu potřebujeme najít šaty. Takové šaty ale nejsou vůbec obyčejné, musí se pro ně opravdu daleko. Počasí nám přálo, tak se všem oddílům podařilo jejich část najít. Večer došlo k provedení Thorova plánu, kladivo získal zpět a obra vyhnal.

Zápis z 24.08.2016

Den po olympiádě je vždy náročný. Bolí celé tělo, všichni jsme unavení. Jak fyzicky, tak po stezce odvahy i psychicky. Po dobrém obědu a odpočívání v poledním klidu nás Loki zase nepříjemně překvapil. Nechal do vesnice proniknout obra, který ukradl Thorovu největší chloubu, jeho kladivo. Dokud mu nedáme za ženu jednu z našich bohyň, kladivo nám nevrátí. Thor ale vymyslel lest - potřebujeme najít svatební šaty, do kterých se sám oblékne a donutí obra kladivo vrátit. A potom jej vyhostíme. Zítra se proto vydáme na cesty pro šaty. Držte nám palce!

Zápis z 23.08.2016

Olympiáda. Tak by se dal shrnout dnešní den. Všichni se utkali ve skoku do dálky, běhu na 60m, přespolním běhů, hodu granátem a v přespolním běhu. Každý jeden ze sportovců podal vynikající výkon, dodržoval ducha fair play. Podařilo se nám vyhnout úrazům, olympiáda skončila bez problémů. Po relaxu si odvážlivci měli šanci projít stezku odvahy, na kterou si troufne jen málokdo. Všichni vyvolení ji zdárně prošli, gratulujeme.

Zápis z 22.08.2016

Dnešní den jsme začali bojovým tancem, který zpestřil naší ranní rozcvičku. Vzhledem k příznivému počasí jsme mohli pokračovat v programu po oddílech. Všechny oddíly dokončily střelecký výcvik, který použijí v zítřejší Božské olympiádě. Večerní program se nesl ve znamení hledání nejlepšího Asgardského pěvce.

Zápis z 21.08.2016

Poprvé za letošek nám nepřálo počasí. Správný trpaslík však není z cukru, na stany jsme dali plachty, na sebe pláštěnky a pokračovali jsme ve zdokonalování dovedností (znalců), zdravovědy a sportů. Po večerním hot dogu všechny čekala hodina pravdy. Atmosféra se dala krájet, zatím se všem podařilo úkol splnit. Bohyně předvedly oslavný tanec, tím déšť určitě zaženeme.

Zápis z 20.08.2016

Trpaslík Henrik schoval po okolí indicie k nalezení naší odcizené jabloně mládí. Po vydatné snídani jsme se tedy vydali. Cesta byla náročná a vysilující, nalezení vodítek ještě těžší. Ještě, že nám počasí přálo! Po dlouhých hodinách se nám podařilo všechny indicie najít. Vedly zpátky do tábora! Ukradení jabloně mládí byl pouze Lokiho nejapný vtip, schoval ji v táboře, nám pod nosem. Jabloň už je na svém místě. Nalezení jsme náležitě oslavili na trpasličí diskotéce.

Zápis z 19.08.2016

Dnešní ráno bylo bouřlivé! Někdo přes noc ukradl jabloň, díky jejímž plodům naši bohové nestárnou. Jabloň navíc měl snad ukradnout Loki, který nad ránem utíkal se svými tryskovými střevíci do lesů. Navečer ho však chytil skřítek Henrik - a Loki tvrdí, že o jabloni nic neví. Co si počneme? Musíme spojit své síly, zítra se vydat na cestu a jabloň znovu najít. Držte nám palce!

Zápis z 18.08.2016

Ve čvrtek jsme se cvičili v boji proti dalším případným hrozbám. Už umíme lézt po lanech a své zkušenosti ještě určitě někdy zhodnotíme! Večer jsme si navíc vyvolili nejkrásnější ze všech severských žen. Volba byla složitá. Na prvním místě se umístila Soffie Anna Š., na druhém Maruška K., na třetím Zuzka M., Miss sympatie obsadila Ivka H. Výkony byly nebeské, děkujeme všem zúčastněným!

Zápis z 17.08.2016

Po vynaložení všech sil se nám podařilo získat kouzelný elixír. Lokimu se s jeho pomocí podařilo Sif obnovit její pověstné kadeře, Thor mu odpustil. Loki daroval Odinovi prsten, kdo ví, co vše onen prsten dovede. Počasí nám ale zatím přeje, proto se ničeho nebojíme!

Zápis z 16.08.2016

nes se oddíly věnovaly různým táborovým činnostem a jejich členové se snažili získat co nejvíce znalců, neboť Odin ty, kteří jako první všechny znalce získají, prý štědře odmění. Některé oddíly, chtěly Odina překvapit, a proto si samy vyrobily helmy, které jsou v Asgardu symbolem bojovníka, a tím daly najevo svoji loajalitu. Na večerním nástupu se ale ukázalo, že Loki nesplní slib, který Odinovi dal a tropí stále kousky, které se ostatním nezamlouvají a také vyvolávají obavy, že by mohl započnou Ragnarok, tak jak vědma předpovídala. Večer na nástupu hledal rozzlobený Thor Siff a zjistil, že ji Loki připravil o její nádherné vlasy, které vyměnil s obry za drahokam a prsten, jenž věnoval Odinovi, aby jím stvrdil jejich pokrevní bratrství. Odina Lokiho čin rozzlobil, ale prsten se mu líbil a tak byl k Lokimu velmi shovívavý a Loki zase vyvázl bez násedků

Zápis z 15.08.2016

3...2...1...konečně jsme se dočkali! Jako by to bylo včera, co jsme se loučili ve stanovém městečku a dnešním dnem jsme zahájili tábor 2016. Po přivítání a seznámení s chodem tábora měl každý oddíl vlastní program-někteří vyšli na dobývání hradu, jiní hráli městečko Palermo nebo hry na hřišti. Celotáborová hra se ponese v duchu bojovníků Asgardu - nástup se proto nesl v tomto duchu. Nejvyšší bůh Odin všechny přivítal a představil jednotlivé bohy. Najednou ale do městečka vtrhla vědma! V táboře nás prý někdo brzy zradí! Dokonce prozradila jméno - bude jím sám Odinův pokrevní bratr Loki! Loki se dušoval že žádnou zradu neplánuje, ale, milí táborníci, mějme se na pozoru! Uvidíme, co přinesou další dny.