Deník - ročník 2015

Zápis z 29.08.2015

Poslední fotky z posledního dne. Loučení jako každoročně doprovázely slzy a smutek, ale jak řekl klasik - v nejlepším je třeba přestat. Odjíždíme s mnoha zážitky i novými zkušenostmi, ale co je nejdůležitější - shledali jsme se se starými přáteli a našli přátele nové. Právě tohle nás zase všechny dovede zpět do brumovských lesů. Všichni z vedení proto doufáme, že se na to těšíte aspoň z poloviny tolik, co my. Tak zase za rok! :)

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 28.08.2015

V pátek jsme slavili vítězství nad kolonizátory - děti si připravily různé služby ve stanovém městečku, takže jsme se pak potkávali pomalovaní, rozmasírovaní nebo různě načesaní. :) Odpoledne jsme pak strávili na karnevalu i pouti, při níž každý mohl získat nějakou drobnost za malý úkol. Večer jsme zakončili tradičně - závěrečnou diskotékou, kterou jsme neobvykle protáhli do desíti hodin. Však si pojďme ten poslední společný večer užít!

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 27.08.2015

Nalezli jsme poklad! Po celodenním snažení a plnění různých úkolů a disciplín jsme došli až na místo, kde snad před námi jiná noha nevstoupila. :) Bylo tu jak v pohádce a navíc na nás čekala odměna v podobě indiánského amuletu a dalších drobností pro radost. Co je ale důležitější – podařilo se nám porazit kolonizátory a získat svá území zpět! Počasí nám po celou cestu přálo a o to jsme si výlet více užili. Letošní tábor se bohužel blíží ke konci, proto jsme ještě odpoledně po návratu z výletu zbořili pracně postavené teepee a následně připravili táborák, u kterého jsme si večer zazpívali. Nejstarší z dětí pak ještě rozsoudili vedoucí v oblíbeném Posledním soudu. Zítra nás čekají oslavy našeho úspěchu, proto se těšíme už teď!

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 26.08.2015

Ve středu jsme mohli konečně ukázat své sportovní dovednosti v táborových olympijských hrách. Většina ukázala výborné výkony, které byly následně na nástupu oceněny. Odpoledne potom hrála mladší polovina táborníků fotbal proti vedoucím. Zápas byl veselý a vyrovnaný, ale nakonec vyhráli malošci nad vedoucími se skórem 5:4. Večer potom jednotlivé oddíly soutěžily v hodině pravdy. Všechny týmy zadaný úkol splnily, proto si mohou vybrat svou odměnu, jako je například prodloužený budíček, snídaně do postele nebo drinky namíchané od Masiho. Celý den nás doprovázelo krásné počasí téměř bez mráčku, děti i vedoucí si jednotlivé programy užili. Zítra nás čeká závěrečná cesta, ve které by děti měly získat poklad, o kterém hovořil Šaman. Držte nám palce, ať se neztratíme a poklad nalezneme! :)

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 25.08.2015

Z důvodu špatného počasí se dnes bohužel nekonala plánovaná Olympiáda. Místo toho jsme hráli ping-pong, malovali si a vyráběli sádrové masky. Odpoledne se konečně vyčasilo, proto si nejstarší táborníci zahráli fotbal proti vedoucím. Konečné skóre 4:2 pro vedoucí vzali táborníci z řad dětí sportovně. Večer se nám předvedly nejšikovnější Indiánky tábora – všechny účastnice předvedly skvělé výkony, a proto bylo pro porotu velmi těžké vybrat nejlepší z nich. Nakonec se na třetím místě se umístila Dorotka Pokorná, na druhém Aneta Königová, Miss Brumov 2015 se stala Sofie Anna Škorvanová. Sympaťačkou pro letošní rok je Julie Tomová (Nicolas Thoma). Všem gratulujeme!

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 24.08.2015

Počasí nám přeje, a proto jsme si v pondělí konečně mohli zahrát oblíbenou tradiční hru – Zlatou horečku. Kolonizátory, kteří obývali dané území, naši Indiáni nakonec porazili. Odpoledně poté oddíly vyráběly sádrové masky, šly nakupovat do Brumova a učily se střelbě z luku i ze vzduchovky, aby se připravily na olympiádu, která nás čeká zítra. Večer měli program na starost nejstarší táborníci, kteří se úkolu zhostili s grácií – pro malošky vymysleli dostatek zábavných aktivit. Děti poté ještě měly krátkou noční hru. Přejte nám, prosím, hezké počasí, ať si zítřejší sportovní dopoledne užijeme! :)

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 23.08.2015

Do tábora se vrátil špeh, který byl vyslán pro získání informací od kolonizátorů. Z důvodu jeho obav, že by mohl někdo z našich řad zradit, jsme museli získat zašifrované zprávy. Celé nedělní dopoledne se proto odehrávalo v duchu indiánské tiché pošty, ve které jednotlivé oddíly musely správně přenést z jednoho konce území na druhý celé věty. Odpoledne pak probíhalo po oddílech – někteří se učili střelbě, jiní malovali masky, které si vyrobili ze sádry. Další oddíly se učily znalcům nebo hrály různé hry v lese. Příjemně strávený den jsme zakončili volbou nejhezčího a nejšikovnějšího Indiána v městečku. Na třetím místě se umístil Honzík Sokol, na druhém Lukášek Figura a místo sympaťáka a zároveň první místo obsadil Roman Maňas. Vítězům gratulujeme!

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 22.08.2015

V sobotu děti vyrazily hledat suroviny pro uvaření šamanského lektvaru, který nás zavede k pokladu. Jeden z týmů se vydal do Kozárova, druhý do Černovic a třetí do Synalova. Všechny oddíly zakončily svou cestu úspěšně – potřebné suroviny získaly a vydaly se na cestu zpět. V táboře je potom přivítal Šaman, který si s pomocí uvařeného lektvaru a rituálního tance pokusil znovu vyvolat vizi, kde se poklad nachází. Lektvar bohužel nebyl dostatečně silný, víme nicméně, že poklad se ukrývá blízko a že je třeba ještě získat spoustu dovedností. Celý den nás provázelo slunečné počasí, výlet jsme si proto s dětmi užili. V průběhu výletu nicméně došlo k nepříjemné události v týmu dětí, který vyrazil do Kozárova. Jednoho z táborníků píchla vosa do jazyku. I přesto, že u Jirky nenastala bouřlivější reakce, po konzultaci se záchranářskou službou k nám byl vyslán vrtulník a sanitka. Jirka byl odvezen do boskovické nemocnice, nyní je již v pořádku a těší se na tábor. Celá událost je pro děti velkým ponaučením, nakolik je potřeba dávat letos pozor na vosy. Na závěr akce záchranáři pochválili vedoucí za zvládnutí situace. Děkujeme zdravotníkům za profesionální zásah a věříme, že zbytek tábora proběhne bez podobných komplikací.

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 21.08.2015

Páteční den děti strávili opět na lanových aktivitách, kterým předcházely důvěrové hry. Další program opět probíhal po oddílech. Večer naše městečko navštívil Šaman, který chvilkovým prozřením zjistil, že se v okolí tábora ukrývá poklad. Bohužel se mu nepodařilo zjistit, kde přesně se poklad nachází. Poskytl Indiánům alespoň indicie, co všechno potřebuje pro znovu vyvolání tohoto prozření. Musíme se proto zítra vydat na cestu, abychom dané potřeby získali. Tak vzhůru pro poklad!

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 20.08.2015

Dneska jsme se konečně probudili do slunečného dne, proto jsme museli počasí pořádně využít. Některé z oddílů absolvovaly lanové aktivity a nasbíraly tak body pro svůj tým. Jiní si zahráli vlajkovanou nebo stavby, naučili se nové znalce a také se vydali do Brumova. Večer se také malí zpěváci a zpěváci poměřili ve svých pěveckých dovednostech. Sympaťákem se potom stal Niky Thoman, třetí místo obsadila Kája Mazurová, druhé místo Kristýnka Sedláčková a vítězem se stala Tereza Marková. Gratulujeme! :)

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 19.08.2015

Středeční ráno probíhalo pro některé táborníky jinak než obvykle – z důvodu špatného počasí a vlhka totiž některé děti spaly na marodce a v pinecárně. Táborníci tak byli v suchu a většina si hromadné spaní navíc užila. Další program už probíhal podle plánu – hned z rána Indiány překvapila návštěva dvou kolonizátorů, kteří se s námi přišli poměřit ve vědomostech. Malí i velcí Indiány oba kolonizátory nemilosrdně porazili, ti proto odešli bez dalších území. Následující program pokračoval pod taktovkou jednotlivých oddíláků. Někteří absolvovali střelbu ze vzduchovky nebo z luku, jiní se učili zdravovědě, orientaci v přírodě a znalcům. Večer jsme si pak všichni společně zatancovali na diskotéce. Zítra nás čeká náročný program, tak doufejme, že nám počasí konečně bude přát. :)

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 18.08.2015

Ani v úterý ráno déšť neustává, proto vůbec poprvé za celé prázdniny rozehříváme táborová kamna na marodce a sušíme věci, které přes noc navlhly. Věříme ale, že se brzy vrátí sluníčko a my budeme moci znovu naplno užívat tábora a okolí.:) Děti původně měly prokázat své dovednosti v indiánské stezce v lese, kvůli počasí jsme ale program přesunuli do zděných budov v táboře. Své dovednosti i přesto prokázali a na konci stezky se díky šamanovi stali právoplatnými Indiány a členy jednotlivých kmenů. Tak vzhůru do boje!

Fotografie z tohoto dne!


Zápis z 17.08.2015

Po celoročním těšení jsme se konečně znovu sešli na táboře a přivítali nové i zkušené táborníky. Vedoucí už v neděli společnými silami postavili teepee, které mělo být útočištěm všem velkým i malým Indiánům. V pondělí pak v indiánském přivítali děti. Další program probíhal v rámci jednotlivých oddílů – většina z vedoucích zvolila seznamování s dětmi, někteří hráli dobývání hradu. Odpoledne nás sice překvapil déšť, ale na táborovém nadšení to nic nezměnilo. Zlomovým se stal večerní nástup. Navštívili nás totiž kolonizátoři, které vyslal Sir Jameson z britské velmoci. Přinesli zprávu, že zabavili téměř celé naše území! Stateční indiáni se ale odmítli vzdát bez boje. S velkým nadšením jsme se rozhodli, že se kolonizátorům společnými silami postavíme a získáme svá území zpět. Na oslavu tohoto rozhodnutí jsme si pak večer společně zazpívali.

Fotografie z tohoto dne!