Deník - ročník 2011

Zápis z 27.08.2011

Na tento den zbyl už jenom úklid a odjezd :-( Těšíme se za rok NASHLEDANOU :-)

Zápis z 26.08.2011

Poslední den jsme věnovali dokončení celotáborové hry a karnevalovým oslavám. Večer jsme se rozloučili diskotékou.

Zápis z 25.08.2011

Z důvodu velmi teplého počasí jsme místo celodenní cesty za viteály uskutečnili celodenní výlet na blízká koupaliště. Jedna skupina šla do Křeptova, druhá do Osik, odkud se přesunuli na koupaliště do Brumova. Večerní táborák s posledním soudem byl velmi povedený, jeden z nejlepších za posledních 10 let :-)

Zápis z 24.08.2011

Díky velmi teplému počasí všechny oddíly navštívily brumovské koupaliště a další program probíhal různě podle podle plánů vedoucích. Na večerním programu děti soutěžily v poznáváním známých písniček, které předváděli jejich vedoucí jako mimové.

Zápis z 23.08.2011

V tento slunný den jsme změřili síly v táborové olympiádě. Po mírném odpočinku jsme dále pokračovali v táborových aktivitách a den jsme zakončili kouzelnickou diskotékou.

Zápis z 22.08.2011

Tento den jsme vyzkoušeli hbitost, mrštnost a sílu studentů kouzelnické školy na lanových aktivitách. Také proběhlo bradavické člověče nezlob se, kde figurkami byly samy děti. Večer jsme si zvedli adrenalin u zábavné soutěže „riskuj“.

Zápis z 21.08.2011

Dopoledne měly dědi za úkol zneškodnit hnízdo trolů a ukrást jim jejich vejce. Odpoledne probíhal standardní oddílový program, do kterého se konečně vešlo i koupání v brumovském koupališti. Večer jsme hledali nejlepšího zpěváka Brumovské školy čar a kouzel.

Zápis z 20.08.2011

Děti měly za úkol bojovat s Mozkomory a ukrást jim tajné kódy. Po obědě proběhla druhá část Famfrpálového turnaje. Večer jsem si užili první táborovou diskotéku.

Zápis z 19.08.2011

V tento den jsme opět naplno rozjeli celotáborový program. Dopoledne jedna polovina tábora hrála Famfrpál, pro nepřízeň počasí byl odpolední Famfrpálový turnaj odložený na sobotu. Večer proběhla volba miss kouzelnice a missák kouzelník.

Zápis z 18.08.2011

Během tohoto dne se táborový život vrátil do svých kolejí. Byl sice stále volen odpočinkovější program, ale oddíly už byly víceméně kompletní a pohled na tábor byl mnohem radostnější. Večer jsme promítali první díl Harryho Pottera

Zápis z 17.08.2011

Z noci z úterý na středu postihla velkou část tábora střevní chřipka, která se většinou vyléčila během půl dne až jednoho dne (viz. poslední aktualita). Z toho důvodu byl plánovaný program zrušený a byl nahrazen odpočinkovým režimem. Zdravé děti se věnovaly různým hrám v lese a večer hrám na hřišti.

Zápis z 16.08.2011

Na toto léto krásné počasí nám umožnilo realizaci celého programu: výuky (přemísťování, let na koštěti, věštění z vosku a telepatie) i vyrábění kouzelnických potřeb. Na oddílových ohníčcích jsme nejen opékali, ale také nám Brumbál oživil kouzelnické hůlky.

Zápis z 15.08.2011

Vzhledem k tématu celotáborové hry byl první den jiný než obvykle – přes den jsme hráli různé hry na hřišti nebo v lese a až večer rozděloval Moudrý klobouk studenty Brumovské školy čar a kouzel do jednotlivých kolejí (Bodloš, Bystrohlav, Ďasovec, Jitroznov, Jasnohlas, Mlhohluk, Ohňosil, a Věčnosmír). Poté následovala bohatá hostina s vybranými lahůdkami a točenou kofolou. Navštívil nás také Harry Potter, který nám ukázal, co se mu stalo v raném dětství a poprosil nás o pomoc, při boji proti „tomu, jehož jméno nemůžeme vyslovit“. Jeho prosbu jsme vyslyšeli a budeme se snažit, aby se z nás stali mocní kouzelníci.